Jakub Staniszewski wystąpił w reprezentacji Polski U-17 w zremisowanym 2:2 i przegranym w rzutach karnych 5:6 meczu Pucharu Syrenki z Holandią.

W drugim spotkaniu biało-czerwonych podczas XXXVI Pucharu Syrenki Staniszewski pojawił się na boisku w przerwie, zmieniając Oliwiera Wojciechowskiego z Jagiellonii Białystok. Polacy do przerwy przegrywali 0:1, w 56. minucie stracili drugą bramkę, ale za sprawą Oliwiera Sławińskiego i Bartosza Tomaszewskiego (w doliczonym czasie gry) zdołali doprowadzić do remisu. Rzuty karne skuteczniej wykonywali jednak goście z Niderlandów i to reprezentanci Oranje ostatecznie zeszli z boiska jako triumfatorzy. Pomocnik Arki nie egzekwował jedenastki, a w trakcie regulaminowego czasu gry obejrzał żółtą kartkę. Przegrana seria karnych zadecydowała o tym, że podopieczni Dariusza Gęsiora zagrają o 3. miejsce w Pucharze Syrenki. Ich rywalem będzie Portugalia, a potyczka odbędzie się we wtorek o 12:00 w Malborku.

Jakubowi gratulujemy występu w narodowych barwach.