Paweł Lenarcik – 5,07. Wybronił sam na sam z Meną w końcówce, czym utrzymał zespół w walce o remis. Za stracone gole ciężko go winić, przy drugiej bramce zadanie utrudnił mu rykoszet, ale w swojej najlepszej dyspozycji dałby radę zrobić więcej.

Marc Navarro – 5,40. Na początku meczu Chłań regularnie mu się urywał, ale w dalszej fazie rywalizacji Hiszpan radził sobie z Ukraińcem coraz skuteczniej. Zanotował asystę przy bramce Sidibe, oddał dwa niezłe strzały z rzutów wolnych. Było sporo obaw o występ prawego obrońcy w Gdańsku, ale ten zaprezentował się naprawdę przyzwoicie.

Michał Marcjanik – 3,34. Przy pierwszej bramce gospodarzy ani nie zawęził przestrzeni szarżującemu prawą stroną Menie, ani nie zatrzymał wbiegającego na przedpole Sezonienki. Z kolei przy drugim golu dał się ograć Menie jak dziecko. Błędy przy obu akcjach bramkowych miejscowych uniemożliwiają dobrą ocenę tego występu.

Martin Dobrotka – 4,29. Wyglądał solidnie w wyprowadzaniu akcji i podaniach aktywizujących kolegów, ale w defensywie kilkukrotnie widać było po nim nerwowość i nieumiejętne czytanie przestrzeni.

Przemysław Stolc – 4,23. Nie zdążył z powrotem do obrony przy kontrataku Lechii zakończonym pierwszym golem. Przy drugiej bramce gdańszczan zostawił Menie masę miejsca na swoim boku defensywy, od czego zaczął się cały dramat żółto-niebieskich. Lepiej wyglądał za to w ataku – miał dwie doskonałe sytuacje do strzelenia gola, a w ostatniej akcji meczu był faulowany w polu karnym gospodarzy przez Bobceka i gdyby nie żenująca kompromitacja sędziego Kwiatkowskiego, wywalczyłby jedenastkę.

Kacper Skóra – 3,16. Kryminalne zachowanie przy pierwszej bramce miejscowych – był pierwszy przy piłce, ale stracił równowagę i Mena rozpoczął rajd zakończony dograniem do Sezonienki. Potem zmarnował jeszcze doskonałą okazję do wyprowadzenia Arki na prowadzenie, w sytuacji sam na sam strzelając w środek bramki. Należy mu się słowo pochwały za doprowadzenie do czerwonej kartki dla Chindrisa, natomiast to niestety nie rekompensuje jego win z niedzielnego wieczoru.

Michał Borecki – 4,30. Kapitalna pierwsza połowa, w której był szefem środka pola na murawie, znakomicie przewidywał zagrania gospodarzy, czujnie się ustawiał i stanowczo wyznaczał granice. Niestety w drugiej części rywalizacji obniżył loty, a przy akcji bramkowej Meny zabrakło mu zdecydowania w podejściu do Kolumbijczyka.

Sebastian Milewski – 4,59. Przez 60 minut był wszędobylski, potrafił zagrać na wyprzedzenie przeciwnika, przeczytać zagranie, odebrać piłkę. W ostatnim pół godziny zgubił się jednak na murawie. Powinien wtedy mieć już bramkę na koncie, ale w sytuacji oko w oko z Sarnawskim uderzył wprost w Ukraińca.

Alassane Sidibe – 5,42. Zdobył bramkę wyrównującą po inteligentnym muśnięciu futbolówki głową przy wrzutce Navarro. Wyłączając tę sytuację, dał jednak drużynie mniej niż można było oczekiwać. Kiedy Arka miała lepsze minuty, przytomnie uczestniczył w rozegraniu akcji ofensywnych, ale długimi fragmentami dawał się przykryć.

Olaf Kobacki – 3,86. Urywał się Pile na lewym skrzydle, był wyraźnie szybszy od gdańskich obrońców, natomiast nie zrobił z tego należytego pożytku – brakowało mu ostatniego zagrania, często tracił futbolówkę w końcowej fazie akcji, a za wykończenie dwóch sytuacji sam na sam, w których zachowywał się fatalnie, należy mu się poważna bura.

Karol Czubak – 2,98. Bardzo słaby mecz snajpera gdynian, który miał problemy z dochodzeniem do sytuacji, z odnalezieniem się w polu karnym, z wygrywaniem pojedynków z obrońcami miejscowych. W końcówce sezonu 24-latek wygląda już na mocno zmęczonego całymi rozgrywkami, coraz mniej pewnie stoi na nogach.

Hubert Adamczyk – 3,46. Miał rozruszać marazm, który w momencie jego wejścia na boisko dopiero zaczynał trawić żółto-niebieskie szeregi. Niestety, nie tylko nie pomógł w ożywieniu kolegów, ale jeszcze wpisał się w obraz bezradnej drużyny, niezdolnej w końcówce do ponownego zdominowania rywala.

Tornike Gaprindaszwili, Hubert TurskiAbdallah Hafez – grali za krótko, by zostać ocenieni.


Średnia ocen z sezonu

7,05 – Kacper Krzepisz*

6,73 – Olaf Kobacki

6,42 – Paweł Lenarcik

6,27 – Alassane Sidibe

6,23 – Martin Dobrotka

6,06 – Janusz Gol

5,97 – Karol Czubak

5,96 – Wojciech Zieliński*

5,94 – Tornike Gaprindaszwili

5,91 – Sebastian Milewski

5,81 – Dawid Gojny

5,76 – Hubert Adamczyk

5,67 – Marc Navarro

5,61 – Przemysław Stolc

5,54 – Kacper Skóra

5,42 – Kasjan Lipkowski

5,41 – Michał Marcjanik

5,33 – Michał Borecki

4,69 – Marcel Predenkiewicz

4,61 – Luan Capanni

4,47 – Ołeksandr Azacki

4,37 – Hubert Turski

4,17 – Michał Bednarski

4,06 – Jakub Wilczyński

3,85 – Martin Chudy

3,32 – Abdallah Hafez*

*Krzepisz, Zieliński i Hafez byli oceniani tylko w jednym meczu


Wybierani piłkarzem meczu

10 – Olaf Kobacki

5 – Kacper Skóra, Paweł Lenarcik

4 – Karol Czubak

3 – Hubert Adamczyk

2 – Sebastian Milewski, Alassane Sidibe

1 – Marcel Predenkiewicz, Janusz Gol, Dawid Gojny, Przemysław Stolc