Zespół prowadzony przez Adama Noconia rzutem na taśmę załapał się na 6. pozycję w tabeli, dającą wiarę na przywitanie się z ekstraklasą. Odra w ostatniej kolejce pokonała u siebie Znicz Pruszków 2:0. Zakończyła więc kampanię z dorobkiem 53 punktów. Arka mając ich 62 zamknęła ligowe podium. Według regulaminu rozgrywek trzecie miejsce podejmie szóste. Właśnie dlatego naszym najbliższym rywalem będzie klub z Opola.

 

0193e625_jedna-sila-arka-gdynia.jpg

 

W obecnym sezonie OKS nie leżał Arce. Zaczęło się na początku września w Opolu, kiedy to niebiesko-czerwoni po zdobyciu jednej bramki, wyszli zwycięsko z pojedynku. Rewanż odbył się w marcu tego roku. Na Stadionie Miejskim w Gdyni obie drużyny podzieliły się oczkami. Padł wówczas wynik remisowy - 2:2.  Zarówno MZKS, jak i przeciwnik, przez pewien czas szczycili się w trwających rozgrywkach posadą lidera. Ponadto, passą 9 kolejnych meczów bez porażki. Jeszcze do niedawna wydawało się, że Opolanom nie będzie dane zagrać w barażach. Zawodnicy z południa Polski jednak wzięli się w garść, powygrywali trochę spotkań, no i mają to, na co zapracowali. Niestety, w przeciwieństwie do Arki. W dwóch ostatnich i zarazem najważniejszych potyczkach sezonu nasi piłkarze polegli, przez co wylecieliśmy z pozycji nr 2. Ale nie załamujemy się, wciąż mamy szanse na coś, na co czekamy od kilku lat.. Oczywiście pamiętamy, jak dotychczasowy udział w finałowej serii rozgrywek kończył się dla żółto-niebieskich, jednakże mocno wierzymy w przysłowie "Do trzech razy sztuka". W ramach przypomnienia: za pierwszym razem (sezon 2020/2021): przegrana po dogrywce z ŁKS-em 0:1. Następnie (sezon 2021/2022): Arka musiała uznać wyższość Chrobrego. Na tablicy wyników widniał rezultat 0:2. Niezbyt pocieszającą nowiną jest fakt, iż dwie wspomniane porażki przydarzyły się przy Olimpijskiej. Oby teraz przełamać tę niechlubną statystykę.

Historia meczów Arki z Odrą przemawia na korzyść przyjezdnych. Za nami 32 rywalizacje, które składają się na 9 zwycięstw Arki, 13 rezultatów remisowych, oraz 10 wygranych Odry. Stosunek goli także stoi po stronie Opolskiego Klubu Sportowego, bowiem 31:32. Jednak w Gdyni to Arka częściej cieszyła się z upragnionego trumfu. Dotychczas miało miejsce 16 starć, z czego 3-krotnie schodziliśmy z boiska pokonani. Odrze zdarzyło się to o 2 razy więcej. 

Najskuteczniejszym piłkarzem Odry jest Borja Galan. Hiszpański zawodnik może się pochwalić ośmioma trafieniami i sześcioma asystami. Największą ilością asyst mianuje się Jakub Antczak. 20-latek zapisał ich na koncie po 4. Jeśli chodzi o podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego, to na przodzie wśród strzelców pokazuje się Karol Czubak, z piętnastoma golami. Miano widelidera przyjmuje Olaf Kobacki - 13 zdobytych bramek. 

Od jakiegoś czasu da się odczuć brak Dawida Gojnego, oraz Janusza Gola. Obydwaj gracze pauzują z powodu urazów. Na szczęście pojutrze do dyspozycji trenera będzie już Przemysław Stolc. Defensor Arki w gdańsku został niesłusznie ukarany żółtym kartonikiem. Okazało się, iż zobaczył ją w bieżącej kampanii po raz ósmy, zatem nie mógł wybiec na murawę w starciu z "brudnymi pazurami". 

Także, Arkowcy, co tu dużo mówić; widzimy się wszyscy w czwartek na stadionie! Potwierdźmy, że hasło: "Nigdy Nie Zostaniesz Sam" posiada wielką wartość. Jesteśmy z Arką i na dobre i na złe - bez względu na niepowodzenia, z jakimi się stykamy. Musimy dać radę. My, kibice, wyciśniemy z siebie 1929%. Trzymamy kciuki za zawodników, mają nasze wsparcie i niech o tym nie zapominają. Na niedzielnym meczu na gdyński obiekt przybyło grubo ponad 13 tysięcy fanów. Była petarda ujmując to w jednym zdaniu. Fajnie by było ponowić taką frekwencję, albo chociaż się do niej zbliżyć. Liczymy na Was, fanatycy Klubu Marzeń Miasta z Morza. Głośnym dopingiem ponieśmy tych chłopaków do upragnionego zwycięstwa. Zmobilizowani sympatycy opolskiej ekipy z pewnością przyjadą na pomorze w przyzwoitej liczbie. Zapowiada się ciekawe widowisko. Piotr Lasyk, bytomski rozjemca, zagwiżdże o godz. 20:30, tym samym rozpoczynając spotkanie. 

O, Areczko, Areczko, Areczko, ty najlepszych kibiców w Polsce masz! O, Areczko, Areczko, Areczko, pokaż jak ty naprawdę w piłkę grasz! Jedna siła - ARKA GDYNIA. Po marzenia, Panowie!