Nasi piłkarze przebywać będą w Side, dokąd zostaną przetransportowani z lotniska w Antalyi. Antalya, Belek i Side to najpopularniejsze tureckie ośrodki, do których w okresie zimowym zjeżdża się wiele drużyn ze wschodniej i środkowej Europy (ich położenie względem siebie obrazuje mapka poniżej). Mecz z Dinamem Bukareszt zostanie rozegrany najprawdopodobniej 10 lutego o godzinie 15:00 czasu tureckiego (+1 w stosunku do Polski) w ośrodku treningowym w Antalyi, gdzie przebywać będzie Dinamo. Dla Rumunów będzie to ostatni mecz testowy podczas tureckiego zgrupowania, które skończą dzień później. Również z Craiovą mecz powinien odbyć się w Antalyi.
Universtitaea Craiova to rywal dobrze znany naszym piłkarzom, bo podobnie jak z Arsenałem grali z nim w zeszłym roku. Wówczas padł wynik 1:1. Klub z Krajowy powstał w 1948 i jest 4-krotnym mistrzem Rumunii oraz 6-krotnym zdobywcą Pucharu Rumunii. Największy sukces międzynarodowy to półfinał Pucharu UEFA w sezonie 82/83, lecz tam na drodze stanęła portugalska Benfica Lizbona. Krajowa jest historyczną stolicą regionu Oltenia, a miasto liczy ok. 300 tysięcy mieszkańców. Stadion Universitatei ma pojemność 28 000, lecz komplet widzów jest na nim zjawiskiem rzadkim. Po rundzie jesiennej zespół zajmuje dopiero 14. miejsce w lidze rumuńskiej i czeka go na wiosnę, podobnie jak Arkę, batalia o utrzymanie. Najlepsi piłkarze drużyny z Krajowy to Silviu Lung Jr, syn jednej z legend klubu Silviu Lunga Sr, skrzydłowy Adrian Prepelita, który jest kapitanem drużyny oraz świetny duet napastników o nazwisku Costea: Florin (11 bramek w 18 meczach) oraz Mihai (8 bramek w 19 meczach). Głównym zadaniem holenderskiego sztabu trenerskiego będzie poprawienie jakości gry obronnej, bo tylko dwa zespoły straciły jesienią od Universitatei więcej bramek.
Dinamo Bukareszt to obok Steauy i Rapidu największy klub Bukaresztu i Rumunii. Powstał w 1948 roku i niemal od zawsze odgrywał czołową rolę w rumuńskiej lidze, zdobywając pierwsze mistrzostwo już w 1955 roku. Złote lata klubu to lata 80-te, gdy Dinamo dotarło do 1/2 Pucharu Europy, gdzie przegrało dopiero z wielkim Liverpoolem FC. W sezonie 89/90 powtórzyli ten wyczyn, grając w 1/2 PZP, przegranym tym razem z Anderlechtem. W tym okresie w Dinamie grało wiele legend rumuńskiej piłki, między innymi Dudu Georgescu. Później klub rozsławiali Florin Raducioiu, Dorinel Munteanu oraz wielu innych graczy, którzy zrobili karierę międzynarodową. Obecnie w Dinamie nie gra już tylu znanych piłkarzy, ale kibice w Polsce na pewno kojarzą Emiliana Dolhę, a także Mariusa Niculae, Florina Bratu czy Adriana Cristeę. Mimo stosunkowo silnej kadry Dinamo po rundzie jesiennej zajmuje dopiero ósme miejsce w tabeli ze stratą 7 punktów do prowadzącego CFR Cluj i 4 punktów do trzeciej Politehniki Timisoara.
Arsenał Kijów to młody klub założony w 2001 roku jako następca wojskowego CSKA Kijów. Barwy klubu to czerwono-niebieskie. Po rundzie jesiennej Arsenał znajduje się na 9. pozycji w silnej lidze ukraińskiej i wyprzeda między innymi Metalurg Zaporoże, z którym Arka mierzyła się w Hiszpanii. Podczas tureckich obozów Arka mierzyła się już z Arsenałem, przegrywając kilka lat temu 1:4 oraz wygrywając w zeszłym roku 3:2 po bramkach Ulanowskiego, Trytki i Wachowicza.