W głosowaniu za mecz z Wisłą Płock po raz piąty w sezonie piłkarzem spotkania został przez was wybrany Michał Janota. Na drugim miejscu uplasował się Michał Nalepa, a na trzecim – Adam Danch. Z kolei najwyższą średnią not za całą rundę uzyskał Pavels Steinbors, który wyprzedził Janotę i Mateusza Młyńskiego. Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na przestrzeni ligowej jesieni i zapraszamy do oceniania Arkowców również wiosną.

Pavels Steinbors – 6,27. Widowiskowo wyciągnął zmierzający do bramki strzał Zawady z linii pola karnego chwilę po golu Furmana. Poza stałymi fragmentami goście rzadko zatrudniali Łotysza, a przy traconych trafieniach nie miał nic do powiedzenia.

Damian Zbozień – 5,26. Często oskrzydlał akcje, współpracował z Zarandią i tworzył alternatywę na prawej stronie boiska, oddał bardzo dobry strzał zmierzający pod poprzeczkę bramki Wisły. Niezły występ, choć trzeba też dodać, że przy golach traconych z rzutów wolnych mógł zrobić więcej.

Frederik Helstrup – 5,15. Powrót do składu po kontuzji nie był najlepszym spotkaniem Duńczyka w Arce. Dużo niepewności w defensywie, do tego błędy w ustawieniu przy bramkach dla Wisły.

Luka Marić – 4,24. Chorwat od kilku meczów nie za bardzo ma pomysł na to, co robić na placu gry. Również w piątek jego boiskowa radosna twórczość nie przyniosła dobrych efektów. Ponownie trzeba napisać o strefie, z jakiej padły trafienia dla przyjezdnych. Była to strefa Maricia.

Adam Marciniak – 5,7. Dobry mecz kapitana Arki na zakończenie roku. We wcześniejszych potyczkach często był krytykowany za błędy w defensywie i brak efektywności w ataku, ale przeciwko Wiśle lewy obrońca gdynian spisał się dobrze z tyłu, a z przodu stwarzał zagrożenie.

Luka Zarandia – 6,22. Często widoczny na początku meczu, potem nieco przygasł, ale w drugiej połowie rozbujał się na nowo. Kilka znakomitych rajdów, wiele zagrożenia pod bramką płocczan, do tego wywalczony rzut karny. Dobre spotkanie Gruzina.

Adam Deja – 5,97. Teoretycznie nie popełnił rażących błędów w środku pola, ale też nie dawał tej stabilności, do której zdążył już przyzwyczaić. Zmieniony w przerwie. Adama z pewnością stać na więcej.

Michał Nalepa – 6,57. Narodziny syna uskrzydliły ,,Popo”. Udane interwencje w defensywie, celne przezuty, siatki zakładane rywalom, trafne decyzje w grze ofensywnej. Nalepa w piątek zagrał na bardzo wysokim poziomie. Na minus jednak głupi faul na Calo Oliveirze, który zaowocował rzutem wolnym i golem Furmana.

Michał Janota – 8,2. Kapitalne zawody lidera Arki. Asysta przy golu Dancha, idealnie egzekwowany rzut karny, wreszcie bramka ,,palce lizać”, kiedy huknął pod samą poprzeczkę. Janota miał także dużą zasługę w kreowaniu gry ofensywnej Żółto-Niebieskich w piątkowy wieczór. Nominowany do jedenastki kolejki Ekstraklasy.

Nabil Aankour – 3,9. Fatalny występ marokańskiego skrzydłowego. Bardzo dużo niedokładności, prostych błędów technicznych, złe wybory. Zmieniony w przerwie.

Rafał Siemaszko – 4,06. Niestety, ,,Siema” jest jedynie cieniem zawodnika z poprzednich sezonów. W piątek znów był bardzo waleczny, ale nie stwarzał żadnego zagrożenia dla defensywy rywali.

Adam Danch – 6,47. Zmienił w przerwie Deję z misją zaprezentowania większej skuteczności w twardej walce o centralny sektor boiska. Ku zaskoczeniu wszystkich, pokazał też skuteczność w ataku i strzelił swojego pierwszego gola w Arce, którzy przywrócił podopiecznym Smółki nadzieję na korzystny rezultat. W końcówce meczu pozwolił jednak Urydze oddać strzał, który odarł Arkę ze zwycięstwa.

Mateusz Młyński – 5,65. Miał dobre momenty, czuł się na placu gry dość pewnie, ale zabrakło kropki nad ,,i” dla nienagannej gry. Powinien też zamienić na gola sytuację, którą miał krótko po bramce Janoty na 2:2, kiedy stanął praktycznie sam na sam z Daehne.

Jan Łoś – grał zbyt krótko, by zostać oceniony.