20-letni środkowy obrońca Dawid Blok został wypożyczony z Arki na pół roku do III-ligowego Gryfa Wejherowo.

Blok jest wychowankiem Arki. W żółto-niebieskich barwach przechodził przez kolejne szczeble juniorskie i młodzieżowe. Okazjonalnie trenował też z pierwszym zespołem. W rundzie jesiennej obecnego sezonu występował w IV-ligowych rezerwach. Zaliczył 8 występów, w których strzelił 1 gola (w zremisowanym 1:1 spotkaniu wyjazdowym z GOSRiT Luzino). Łącznie spędził na murawie 577 minut.

Gryf w połowie sezonu plasuje się na 19. miejscu w stawce 22 ekip rywalizujących w II grupie III ligi. Na Wzgórzu Wolności młody stoper będzie mógł rozwijać się pod okiem doskonale znanego w Gdyni Grzegorza Nicińskiego. W kadrze drużyny z Wejherowa znajdują się też wypożyczeni z Arki Damian Lisiecki, Kacper Wiśniewski i Norbert Hołtyn oraz byli zawodnicy żółto-niebieskich Przemysław Trytko, Michał Renusz, Jakub Poręba, Kamil Talaśka, Kacper Małolepszy i Fabian Urbański.

Życzymy regularnej gry i rozwijania umiejętności piłkarskich.