W czwartym spotkaniu towarzyskim Arkowców podczas letniego okresu przygotowawczego przyszło im zmierzyć się w Opalenicy z dziewiątą ekipą poprzedniego sezonu czeskiej ekstraklasy, grającą w podstawowym zestawieniu. W pierwszej połowie Dariusz Marzec po raz kolejny sprawdzał ustawienie 3-4-2-1 z ofensywnym duetem południowców w osobach Christiana Alemana i Nestora Gordillo ustawionymi za plecami Mateusza Żebrowskiego. W drugiej części rywalizacji żółto-niebiescy przeszli do systemu 4-5-1. W poprzednich letnich sparingach gdynianie wygrywali z Olimpią Elbląg, Lechem Poznań i Górnikiem Zabrze. Także potyczkę z reprezentantem czeskiej elity rozpoczęli z przytupem. W 12. minucie Bednarski zebrał plon wysokiego pressingu, wyłuskał piłkę jednemu z piłkarzy Sigmy, ta trafiła do Żebrowskiego, a napastnik Arki wyszedł sam na sam z Macikiem, kiwnął słowackiego golkipera i zapakował piłkę do pustej siatki. W 71. minucie odpowiedzieli Czesi. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na krótki słupek wykorzystał Hubnik, który strzałem głową w dalszy róg pokonał Molendę. Konfrontacja zakończyła się remisem 1:1. Po zakończeniu rywalizacji podopieczni Dariusza Marca ruszyli w drogę powrotną do Gdyni. Od poniedziałku będą trenować na własnych obiektach, a w piątek 23 lipca udadzą się do Pruszkowa na próbę generalną przed rozpoczęciem kolejnych rozgrywek - ich rywalem w ostatnim sparingu będzie izraelski Hapoel Tel-Aviv.

Arka Gdynia - Sigma Ołomuniec 1:1

Bramki: Żebrowski 12' - Hubnik 71'

Arka (I połowa): Krzepisz - Kasperkiewicz, Marcjanik, Danch - Skóra, Deja, Bednarski, Valcarce - Aleman, Gordillo - Żebrowski.

Arka (II połowa): Molenda - Kasperkiewicz, Marcjanik (57' Memić), Danch (77' Skóra), Valcarce - Hiszpański, Sasin, Bednarski (61' Chojnowski), da Silva, Siemaszko - Żebrowski (57' Wilczyński).

Sigma: Macik (62' Stejskal) - Latal (62' Poulolo), Hubnik, Benes, Veprek (62' Zmrzly) - Breite (62' Zifcak), Zahradnicek (46' Slamena), Sedlak (62' Gonzalez), Chytil (46' Matousek), Hala (62' Sip) - Rusek (62' Nespor).

Żółte kartki: Bednarski - Breite, Zifcak.