Mierzący 189 centymetrów wzrostu 28-latek to wychowanek bydgoskiego Zawiszy. Właśnie stamtąd w 2016 roku przeniósł się do Jagielloni Białystok. Zółto-czerwone barwy reprezentował przez następne 5 lat, będąc w między czasie wypożyczony na jedne rozgrywki do Wigier Suwałki. Latem 2021 obecnego mistrza Polski zamienił na Wisłę Płock. Szukając większej ilości minut na boisku zagościł wkrótce w Głogowie, gdzie pozostał na dłużej. Po pierwszej spędzonej tam kampanii klub postanowił wykupić go z Płocka. 

 

9068d74f_damian-weglarz-w-arce.jpeg

 

 

W Chrobrym przebywał niespełna 2 lata, a w minionym sezonie rozegrał 33 na 34 możliwe spotkania. Zachował przy tym 8 czystych kont. Węglarz jest naprawdę doświadczonym I-ligowcem. Może się pochwalić 93 występami na tym poziomie. To w Głogowie otrzymał najwięcej szans na grę w dotychczasowej karierze. Łącznie 47 występów i 12 meczów na zero z tyłu. Drugi najlepszy sezon pod względem tej statystyki to 2019/2020 - jako bramkarz Jagiellonii. Młodzieżowy reprezentant Polski do lat 20-stu zagrał wówczas w 26 pojedynkach. Zresztą w najwyższej klasie rozgrywkowej ma na koncie 37 rozegranych rywalizacji. 

 

Martin Chudy raczej nie znajduje się w planach Wojciecha Łobodzińskiego. Szkoleniowiec żółto-niebieskich nie stawia na Słowaka, który w poprzedniej edycji wybiegł na murawę 7-krotnie (wliczając zmagania w Pucharze Polski). Wygląda na to, że Martin odejdzie z Arki. Kontrakt 35-latka z Klubem Marzeń Miasta z Morza kończy się w końcówce tego miesiąca. Głównym "oponentem" o miano podstawowego golkipera będzie Paweł Lenarcik.  Wartość Damiana Węglarza na portalu "Transfermarkt" wynosi aktualnie 150 tysięcy euro.

 

Damian, życzymy samych nienagannych występów w żółto-niebieskich barwach. Powodzenia!