Martin Dobrotka, Michał Bednarski, Nestor Gordillo i Hubert Adamczyk w zremisowanym 1:1 meczu z Zagłębiem Sosnowiec po raz pierwszy wystąpili w barwach Arki w oficjalnym spotkaniu.

36-letni słowacki środkowy obrońca wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, współtworząc tercet defensywny z Michałem Marcjanikiem i Arkadiuszem Kasperkiewiczem. Zagrał solidnie, uniknął rażących błędów, pokazywał na murawie spokój. W 85. minucie obejrzał żółtą kartkę. 21-letni środkowy pomocnik przebywał na boisku przez 85 minut, a po upływie tego czasu został zmieniony przez Marcusa da Silvę. W 62. minucie wychowanek Włókniarza Toruń strzelił swojego premierowego gola w pierwszej drużynie Arki, tym samym otwierając wynik meczu. Prezentował odważny styl gry, nie bał się wchodzić w pojedynki, pomagał w defensywie, potrafił zagrać prostopadłą piłkę i dostrzec lepiej ustawionego kolegę. 31-letni hiszpański ofensywny pomocnik w 58. minucie został zastąpiony przez Adamczyka. Pokazywał dobre wyszkolenie techniczne, próbował rozsądnie przerzucać ciężar gry. Natomiast 23-letni rozgrywający zanotował wejście smoka - po pojawieniu się na murawie od razu oddał groźny strzał sprzed pola karnego, a po chwili zrobił sosnowiczanom jesień średniowiecza na skraju szesnastki i zanotował efektowną asystę przy trafieniu Bednarskiego.

Całej czwórce gratulujemy debiutów i życzymy powodzenia w kolejnych występach!